Server Megamek

Kendi Kabinetini Yarat

Server MegaMek kabinetlerin ön kapakları, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlanabilir. Kullanılan lazer teknoloji sayesinde istenilen renk, desen ve logo ile üretilebilen ön kapaklar, kabinetinizi size ‘özel’ bir hale getirilebilir.
 

Hava Sirkülasyonu / Dağılımı

Etkili Pasif Havalandırma: Yeni nesil serverlar ile network cihazlarının, düzgün çalışabilmeleri için, yeterli seviyede havalandırılmaları gerekir. Mevcut Serverlar, kendi fanları ile önden aldıkları havayı, arkadan çıkararak havalandırma yaparlar. Server MegaMek kabinlerinin ön ve arka kapakları, serverların yeterliseviyede havalandırma yapabilmelerini sağlayacak şekilde, perfore-delikli olarak tasarlanmıştır.
 

Hava Sirkülasyonu / Dağılımı

Alt Şase: Kabinet alt şasesinde yer alan kapaklar, gerektiğinde çıkarılabilir. Yükseltilmiş döşemeden soğutmanın yapılacağı durumlarda, kapaklar sökülerek, alttaki perfore-delikli  panelden soğuk hava girişi sağlanır. Bu panel, kabin içine giren havanın homojen bir şekilde yayılmasını sağlamanın yanında, haşere ve böceklerin girmesine engel olur. Fan Tavası: Kabin üzerine kolay ve hızlı bir şekilde takılabilen Fan Tavası, kabin içindeki sıcak havayı dışarı atarak, hava sirkülasyonunu sağlar. Fanın bakımı, kabinetin dışından, içerideki cihazlara dokunmadan yapılabilir. Fitre: Kabinetin alt ve üst şaselerinde bulunan
hava giriş bölümleri, gerektiğinde, filtre takılmasına uygundur. Arka Kapak Tavası: Üst fan tavasının hava sirkülasyonunu sağlamakta yeterli olmadığı, yoğun server kullnınmı gibi durumlarda, arka kapak ölçülerindeki an tavası yardımıyla, kabinin arka bölümünde oluşan sıcak hava dışarıya atılabilir.
 

En Uygun Genişlik

Dünya genelinde standart olarak kabul edilen 600 mm’lik genişliği ile tekli ya da yan yana kullanımlarda, 600x600 zemin panelleriyle tam uyumludur.

 

Kablo Giriş Holleri

Kabinin alt ve üst şaselerinde, yoğun kablo girişlerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış, 1’er adet kablo geçişi bulunur. Kablo girişleri yapıldıktan sonra, sürgülü kablo geçiş kapağı kapatılır ve geçiş panelinin kenarlarındaki kauçuk contalar ile kablo demeti sabitlenir. Bu sayede, kabloların zarar görmesi engellenmiş olur.
 

Komple Montajlı Teslimat

Meksan Server Megamek kabinleri, ambalajı açıldığı anda cihaz montajı yapılmasına uygun biçimde teslim edilir. Bu sayede, zaman kaybetmeden cihazlarınızı montaj edebilirsiniz.
 

Kolay Seçim, Tek Sipariş Kodu 

Her Meksan Server Megamek kabini için farklı olan sipariş kodları sayesinde, ihtiyacınız olan kabinin siparişini, kolay ve hızlı bir biçimde verebilirsiniz.
 

Herşey Dahil

Server Megamek kabinler, iç/dış bütün bileşen parçaları ile alt dengeleme-tilt barları, seviye ayarlama ayakları, tekerlek grubu ve boş fan tavası gibi aksesuarlarıyla birlikte kullanıma hazır, montajı yapılmış olarak teslim edilir.
 

Bölünmüş Yan Kapaklar

İki bölümden oluşan yan kapakların arka tarafları, gerektiğinde havalandırma paneli olarak kullanılabilmek üzere, daha dar olarak tasarlanmıştır. Arka panelin iç kısmı kablo ve priz montajı için uygundur. Kapağın geniş olan bölümü ise cihazlara erişimi kolaylaştırır.
 

Zemine Montaj

Meksan Server Megamek kabinleri, alt şasenin önünde ve arkasında bulunan montaj delikleri sayesinde, hırsızlık, deprem ve diğer fiziki etkiler gibi her türlü risk yaratabilecek durumlara karşı, zemine sabitlenebilir. Aksesuvar bölümünden seçeceğiniz zemin montaj kiti ile kabinetinizi, kolayca, zemine sabitleyebilirsiniz.
 

Kolay Sökülebilr Kapılar

Server Megamek kabinlerinin ön ve arka kapaklarında bulunan yaylı menteşeler, kapıların tek bir dokunuşla, yerlerinden çıkarılıp tekrar takılabilmelerini sağlar. Bu sayede, kabinetin montaj ve bakım-onarım çalışmaları sırasında zaman kaybı
en aza indirilir.
 

Kolay Sökülebilir Yan Kapaklar

Yan kapaklar, üzerlerindeki 2 adet PVC sürgü kilit sayesinde, kolayca, sökülüp takılabilir. Bu kilitler, montaj ve bakım-onarım çalışmalarında, zaman kaybını en aza indirebilmek için tasarlanmıştır.
 

Çift Açılımlı Arka Kapak

Ekonomik koşullar ve artan kabin ihtiyacı, en küçük alanları bile işlevsel bir halde kullanmayı gerektirmektedir. Bunun sonucu olarak Server Megamek’in arka kapakları, duvar ile kabin arasında min. 300 mm’ lik bir mesafede açılmayı sağlayacak şekilde, çift açılımlı olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, zaman ve yer tasarrufu sağlanmaktadır.
 
 

Kabin Birleştirme

Birden fazla Server Megamek kabin, birleştirme aparatları yardı-mıyla, yanyana getirilerek kullanılabilir.
 

Yükseklik Ayarlı Ayaklar

Yüksekliği ayarlanabilir ayakları kullanılarak, kabinetin zemin üzerinde sabit halde ya da bozuk zeminlerde dengede durması sağlanır.
 

Tekerlek Grubu

Server Megamek kabinetlerinin standart parçalarından olan ağır hizmet tipi tekerlekler, kabinet hareket ettirilmek istendiğinde kullanılır. Kabinetin sabit kalması gerektiğinde ise tekerleklerin askıya alınıp, yükseklik ayarlı ayakların kullanılması
yeterli olacaktır.
 

Kaynaklı Birleştirme

Server Megamek kabinlerinin alt şaseleri, profil yapıyerinemonoblok-altı kapalı ve birbirlerine köşelerden kaynaklı
olarak üretilmektedir. Geçme soket sistemli profil yapısı,
ana şaseye kaynatılan dikey profillerin de eklenmesiyle
daha sağlam bir hale gelir. Server Megamek kabinlerinin üst
şaseleri, profil yapıyerine monoblok-altı kapalı ve birbirlerine
köşelerden kaynaklı olarak üretilmektedir. Geçme soket
sistemli profil yapısı, ana şaseye kaynatılan dikey profillerin
de eklenmesiyle daha sağlam bir hale gelir.

Kilitli Kapaklar

Ön ve arka kapaklarının 1 yerinde kollu kilitleme mekanizmaları bulunan Server Megamek kabinlerinin yan kapakları sürgülü kilitler bulunan kabin tüm kapakları, aynı anahtar şfresi kullanılarak açılıp kilitlenebilir.
 

Stabilite

Dış taşıyıcı profil, alt ve üst şaseler, iç montaj aparatları ile 19’’ cihaz montaj profilleri 2 mm kalınlıkta üretilmktedir.
 

Devrilmeyi Önleyici Barlar

Kabinin içindeki cihazlardan bir kısmının çıkarılmasının gerektiği zamanlarda, ağırlık merkezi değiştiğinden, kabin öne doğru devrilebilir. Bu durumda, kabinin ön kısmında bulunan sürgülü profil yapıdaki dengeleme barları, öne doğru çıkarılarak güvenli bir çalışma ortamı oluşturulabilir.
 

Topraklama

Server Megamek kabinin içindeki hareketli noktalar, birbirleriyle bağlantılılandırılmıştır. Bununla birlikte, kabinin bileşen parçalarından bir kısmının üzerinde bulunan ve hazır gövdeye kaynaklanmış civatalar sayesinde, elektrik kaynaklı riskler en aza indirilmiştir.
 

Server MegaMek genişlik 800 mm

Daha fazla genişlik, daha fazla hacim isteyenler için
 

Server MegaMek 800x1000 mm

Bu kabinlerin diğerlerinden en büyük farkları, geniş iç hacimleri ve buna bağlı olarak sahip oldukları kablolama olanaklarıdır.
 

Daha Fazla Hacim

Cihazların soğutma, ventilasyon işlemlerinin, sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, kabinetin daha geniş bir hacme sahip olması önemlidir. 800x1000 mm’lik kabinetler, çok sayıda kullanıcının yararlandığınetwork sistemleri ile server sistemlerinin, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını kolaylaştırdığı gibi özel tasarımları sayesinde, yoğun kablolama gerektiren durumlar için de en uygun çözümleri sunarlar. Özellikle orta ölçekli firmalar tarafından, yer ve zaman kaybını önledikleri için tercih edilmektedirler.
 

Dikey Sağ/Sol Organizerler

Kabine-tin arka bölümünde yer alan kapaklı kablo organizerleri, data kabloları ile enerji kablolarının birbir lerine karışmadan geçmeleri için sağlayacak tasarımdadır. Kapaklı olmaları, kabloların dışarıdan örünmelerini engeller.
 

Dikey Sağ/Sol Ön

Paneller Kabinetin ön bölümünde yer alan paneller şık bir görüntü oluşturmaya yöneliktir. Kablo kancalarının takılabilmesine uygun yapısı ve kablo geçiş holleri saye-sinde daha kolay kablolama imkanı sağlar. Kablolama Kolaylığı Kabinin her iki yanında bulunan 100’er mm’lik boşluklar, dikey ve yoğun kablolamanın gerektiği durumlar-da kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu boşluklara kablo kanalları ile standart kablo kanal aksesuarları takılabilir.
 

Ergonomik Çözüm

Daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak için, kullanım koşulları düşünülerek, ekran ve klavye/mouse ayrı birimler olarak tasarlanmıştır.
 

1U 19’’ KVM + 1U 19’’RACK KONSOLU

Sistemlere daha hızlı ve kolay müdahale edilmesini sağlamak amacıyla KVM switch ve kabloları ile 1U 19’’ MEKSAN rack konsolu, kabinete ayrı ayrı takılabilecek tasarıma sahiptirler.
 

Enerji - Güç Dağıtım Priz Blokları

Server kabinetleri için özel olarak tasarlanan priz blokları, kullanım kolaylığı ve yüksek güvenlik sağlar. Kabinet yüksekliğinde olan birimlere, aralıklı olarak priz blokları yerleştirilmiştir. Fişlerin takıldığı 3’erli priz blokları arasında, yoğunluk ve karışıklık olmaması için, boşluklar yer alır. Bazı priz blokları çift devrelidir. Serverların çeşitli kaynaklardan redundant olarak beslenmesi gerektiğinde, prizlerin 1. Devreleri UPS’ten, 2. Devreleri ise normal şebekeden ya da farklı kaynak ve fazlardan beslenebilmelerine olanak sağlar. Aluminyum gövdeli olarak üretilen bloklar, kabinet içinin verimli bir şekilde kullanılabilmesi amacına yöneliktir. Standart renk Ral9005 siyah olup Ral7035 ve Ral7032 opsiyonel renkler, mevcuttur. Stoktan teslim edilebilmektedir. Sınırsız renkler için lütfen pazarlama bölümüyle irtibata geçiniz.
 

Dış Taşıyıcı Profiller:

Meksan ServerMek kabinlerinde, 3’ü sağda ve 3’ü solda olmak üzere, toplam 6 adet dış taşıyıcı profil bulunmaktadır. Diğer kabinlerde bulunandan 2 adet fazla olan bu profiller sayesinde Meksan kabinleri, daha sağlam ve güvenlidir.
 

Yatay Profiller:

Meksan Servermek kabinlerinde, 4’ü sağda ve 4’ü solda olmak üzere, toplam 8 adet C-yatay profil bulunmaktadır. Diğer kabinlerde bulunandan 2 adet fazla olan bu profiller sayesinde Meksan kabinleri, daha sağlam ve güvenlidir.
 

Desteklenmiş Alt Şase:

Meksan Servermek kabinetlerinin alt şaseleri, profil yapıları ile enine ve boyuna desteklenerek, güçlendirilmiştir.
 

Yuvarlatılmış Estetik Ön Kapak:

Özel olarak perfore edilmiş, monoblok kapılı ön kapak, her türlü fiziksel etkiye karşı dayanıklıdır. Yuvarlatılmış şekli sayesinde çok şık bir görünümü vardır.
 

Yük Taşıma Kapasitesi:

800 kg.
 

Yüzey İşlem:

Meksan kabinleri, boyanmadan önce, yağ alma, pasivizasyon, fosfat kaplama gibi çeşitli yüzey işlemlerinden geçirilir. Bu işlemler kabini, korozyon, küf ve pasa karşı koruyarak boyasının uzun süre dayanmasını sağlar.
 

Malzeme Kalınlıkları:

Taşıyıcı ve işlevsel olan bütün parçalar, Ereğli A1 kalitede, 2 mm kalınlıktaki DKP sacdan üretilmektedir.
 

Boya:

Tüm Meksan kabinleri, tam otomatik tesislerde el değmeden, elektrostatik toz boya ile Dünya standartlarına uygun olarak boyanmaktadır.
 

Kolay Demonte-Montaj İmkanı:

Meksan Servermek kabinler, gerektiğinde, demonte duruma getirilebilecek özelliktedir. Montajlı, kullanıma hazır olarak teslim edilen kabin, nakil sırasında taşıma kolaylığı sağlamak için, kolayca sökülüp tekrar montajlanabilir.
 

Kilitler:

Kilit menteşe ve contalarda Türk Malı Mesan Markalı ürünler tercih edilmiştir.
 

Alt Kablo Girişi:

Kabinin alt bölümü, yoğun kablo demetlerinin rahatça geçebileceği genişliktedir.
 
 

Üst Kablo Girişi:

Kabinin üst bölümü, yoğun kablo demetlerinin rahatça geçebileceği genişliktedir.
 

Kablo Saklama, Düzenleme Boşlukları:

Sistem cihazlarının bağlantıları yapılırken karşılaşılan en önemli sorunlardan birisi, kabloların düzenlenmesidir. Özellikle yoğun kablolama gerektiren durumlarda, kabloların gelişigüzel bir şekilde bağlanmaları estetik ve güvenlik sorunlarına yol açabilir. Meksan Servermek kabinetler, bu gibi durumlar için mükemmel çözümler sunacak şekilde tasarlanmışlardır. 600 mm ve 800 mm genişlikteki kabinetlerin arka panellerinin her iki yanında, kablo demetlerinin yerleştirilebileceği genişlikte boşluklar ve priz blokları mevcuttur. 600 mm’lik kabinetlere, kabloların istenilen şekilde düzen-lenebilmeleri için, yükseklikleri ayarlanabilen, farklı ölçülerde kablo kancaları takılabilir. Kanca seçenekleri için Aksesuarlar bölümüne bakabilirsiniz. Yine arka bölüme, kabin yüksekliği boyunca, priz dağıtım blokları yerleştirilebilir ve bu sayede cihaza en uygun yükseklikteki çoklu priz grubundan çıkış alınabilir. Meksan Server Megamek kabinetler, her türlü kablo düzenlemesinin, cihazlardan bağımsız bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlar.
 

Güç/Enerji Dağıtımı:

Kabinetin arka kısmında, priz gruplarının takılabileceği bir bölüm yer alır. Bu bölüme, 26U, 36U, 42U ve 47U yüksekliklerindeki dikey priz grupları, U kaybına neden olmayacak şekilde, takılabilir. Böylelikle, kablo ve fişlerin cihazlara doğru taşmaları engellenerek cihazlara arkadan daha rahat ulaşılabilir.